10/26/2014

MOJE PROBLEMY: Dlaczego wypadają włosy? | ampułki z placentą Mil Mil

Problem wypadających włosów to najczęstszy powód skarg okresu jesiennego. Wówczas niedobór witamin i minerałów, czy klimatyzowane powietrze nie służy naszym włosom co powoduje ich nadmierne wypadanie. Ogólnie przyjęto, że w ciągu dnia wypada około 50 do 100 włosów, a jesienią liczba ta jest zdecydowanie bliższa górnej granicy. Oczywiście nie możliwym jest liczenie każdego gubionego włosa, jednak kiedy na szczotce pojawia się ich coraz więcej, warto poszukać potrzebnych informacji i skutecznych środków na zatrzymanie wypadania. 


PRZYCZYNY NADMIERNEGO WYPADANIA WŁOSÓW:
#1 Hormony
Najczęściej, bo w około 95 procentach przypadków, przyczyną wypadania włosów są hormony. Głównym czynnikiem sprzyjającym jest męski hormon - dihydrotestosteron (DHT). Wrażliwe meszki włosowe kurczą się i zamiast mocnych, długich włosów, zaczynają produkować coraz cieńsze i bardziej delikatne włosy, które są podatniejsze na wypadanie i uszkodzenia. Wypadanie włosów nasilają także zaburzenia hormonalne dotyczące kory nadnerczy, tarczycy, przysadki, czy gruczołów płciowych.

#2 Stres
Nie od dziś wiadomo, że stres ma nie tylko negatywny wpływ na wygląd skóry, ale także na gęstość włosów. Wiąże się to z poprzednią przyczyną, ponieważ również w tej sytuacji wytwarzany jest pewien hormon, który ma niekorzystny wpływ na pracę organizmu.

#3 Choroby
Nadmierne wypadanie włosów może się wiązać z poważnym powodem jakim jest choroba, dlatego by dokładniej stwierdzić podłoże problemu warto wybrać się do lekarza. Często w trakcie trwania i po przebyciu chorób zakaźnych wywołane jest to przede wszystkim wysoką gorączką oraz przyjmowaniem leków. 

#4 Niewłaściwa dieta
Za stan naszych włosów odpowiada także to co jemy. Reżim dietetyczny przynosi często zamiast pożądanej utraty wagi mało przyjemne efekty uboczne, w tym także osłabienie i wypadanie włosów. Główną przyczyną jest brak żelaza, cynku oraz białka i aminokwasów.

#5 Zabiegi fryzjerskie
Zbyt ciasne kucyki, za mocne warkocze, czy tony środków stylizujących również mają wpływ na wypadanie włosów. Detergenty wchodzące w skład szamponów, lakierów, pianek, płynów do trwałej itp. mogą powodować osłabienie i utratę włosów, a za ciasno spięte fryzury mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia mieszków, a w konsekwencji do wyłysienia. Także suszenie gorącym powietrzem, czy stosowanie lokówek i prostownic może potęgować wypadanie.

_________________________________________________________________________________

Ampułki z placentą MIL MIL
W okresie letnim kiedy, w chyba najgorszy sposób, rozjaśniłam włosy - poprzez silny proszek rozjaśniający - po około dwóch tygodniach mogłam śmiało powiedzieć, że gubię ich coraz więcej, często nawet zauważałam ponad trzydzieści włosów za każdym czesaniem. Wówczas liczba ta sięgała do ponad siedemdziesięciu włosów dziennie. Dodam, że przedtem włosy nie wypadały mi prawie w ogóle, ewentualnie jakieś pojedyncze sztuki, a na szczotce nigdy nie znalazłam więcej niż dziesięć włosów jednorazowo. Sprowokowana tym problemem zaczęłam szukać informacji w internecie, w szczególności na blogach, a także sposobów na walkę z problemem. Zapraszam na dalszą część wpisu, gdzie pokaże Wam genialny sposób na powyższy problem, a nawet ponadto :)


Zdjęcie, które znajduje się powyżej przedstawia moje aktualne baby hair przy luźno spiętych włosach. Zanim zaczęłam kurację ampułkami Mil Mil z 5% stężeniem placenty, o których wiem od Pauliny (klik) takie włoski wyglądały raczej mizernie, o ile w ogóle istniały. Zacznę jednak od tego, że stosowanie ampułek całkowicie zahamowało wypadanie włosów - aktualnie wynosi ono do trzydziestu włosów dziennie, a także pojawienie się nowych włosów. Stosując preparat co drugi dzień szczególnie skupiałam sie na okolicach wokół czoła, gdzie zauważyłam największy ubytek włosów, a także na karu, gdzie jak widać przyniosło to pożądane efekty. Skład, który głównie opierał się na alkoholu paradoksalnie może powodować szybsze przetłuszczanie się, czego nie zauważyłam u siebie. Producent zastrzega, że do uzyskania pełnych efektów potrzebne są trzy opakowania, a koszt każdego z nich to około 30 PLN.

Co o nich myślicie? Macie problemy z wypadającymi włosami? Jak z tym walczycie?
pozdrawiam.

4 komentarze:

 1. Też je kupiłam i niedawno zaczęłam kurację. Mnie też mocno wypadają włosy zwłaszcza na wiosnę i jesienią. Mam nadzieję, że się sprawdzą. Kupiłam je w jakiejś super hiper promocyjnej cenie, trzy opakowania na raz. Trzeba tylko uważać na te ampułki, bo są z bardzo delikatnego szkła i łatwo je stłuc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja nie lubie takiej formy podania głównie dlatego, że boje sie, że odłamek wpadnie mi do oka :)

   Usuń
 2. Cieszę się, że ampułki pomogły :))

  OdpowiedzUsuń